O nás

Apneautic je firma zaměřená na vývoj, výrobu a prodej špičkového vybavení pro nádechové potápění. Historie firmy sahá až do roku 2006, kdy jsme pod značkou APNEAMAN – Martin Zajac, začali vyrábět první tréninkové bójky, batohy na dlouhé ploutve a mono ploutve ... V roce 2011 jsme ve spolupráci s Václavem Hofmannem, pustili na trh náš první společný a velice úspěšný produkt - Nose Clip Apnea Academy. Společné plány na další vývoj vybavení nás nakonec dovedli začátkem roku 2012 k založení nové společné značky pod názvem APNEAUTIC.

Všechny naše produkty jsou propracované do nejmenších detailů a na jejich vývoji a testování se podílí špičkoví freediveři světové třídy – viz team APNEAMAN. Kvalitní dílenské zpracování, použití vysoce kvalitních materiálů a způsob vývoje (freedivers to freedivers) zaručuje nejen pěkný design a dlouhou životnost, ale hlavně vysokou funkčnost, užitnou hodnotu a bezpečnost našich produktů. S potěšením můžeme konstatovat, že obliba našich produktů stále roste, což je vidět také na zvyšujícím se počtu našich prodejců v celém světě – viz síť prodejců.

Martin ZajacMartin Zajac – obchodní ředitel
Potápění se věnuje od roku 1993, freedivingu pak od roku 2005 a od roku 2006 profesionálně jako trenér a instruktor Apnea Academy International. Martin je držitelem mnoha národních rekordů a finálových umístění z bazénových, ale také hloubkových mistrovství světa. Je trenérem mezinárodního teamu Apneaman, spolupracuje se špičkovými závodníky jakými jsou Alena Zabloudilová, Michal Rišián a další. V roce 2011 získal od AIDA International ocenění „Nejlepší trenér roku“ a v roce 2012 dovedl mužský národní tem k bronzové medaili na MS v Nice.
Václav HofmannVáclav Hofmann – technický ředitel
Potápění se věnuje aktivně od roku 1993, v letech 1994-2010 profesionálně jako příslušník Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy. Freedivingem se zabývá od roku 2010. Technické vzdělání a jedinečné inovativní myšlení Václava jsou velkým přínosem pro vývoj nového vybavení a zdokonalení stávajících produktů. Prvním a zároveň prozatím nejúspěšnějším Vaškovým výtvorem je právě populární nose clip Apnea Academy.
Václav je technickým a výrobním ředitelem Apneauticu.
Jan PohořelýJan Pohořelý – vedoucí obchodu a expedice
Potápění se věnuje od roku 2010 a od roku 2014 profesionálně jako instruktor Apnea Academy International. Jan se také podílí na testování a vývoji nových produktů Apneautic. Je též členem mezinárodního freedivingového teamu Apneaman.
# #

V dnešním světě plném shonu, stresu a starostí vyhledává stále víc lidí aktivní formu odpočinku v příjemném, čistém a klidném prostředí. Jednou z aktivit v přírodě, která splňuje po všech stránkách požadavky pro aktivní regeneraci člověka je i šnorchlování, nádechové potápení nebo chcete li freediving. Jeho nespornou výhodou je také minimální materiální vybavení a závislost na potápečských centrech. To jsou také důvody, proč se freediving těší po celém světě stále větší oblibě. Apneautic není jen obchodník s vybavením pro tento krásný sport. Máme s freedivingem dlouholeté zkušenosti, které využíváme pro vývoj a výrobu nových výrobků. Vše co si u nás můžete zakoupit sami aktivně používáme v rámci sportovního týmu Apneaman. Nabízíme proto to nejlepší vybavení, které je vůbec dostupné a jelikož se jedná o naše vlastní výrobky, pouze u nás nebo našich partnerů můžete tyto výrobky získat.

Kde zjistíte víc informací(o nás i o freedivingu - nádechovém potápění)?

# #